Blog > Komentarze do wpisu
Życzenia na Wielki Piątek
W Wielki Piątek nie składa się życzeń. W dzień śmierci, dzień okrucieństwa, dzień zwycięstwa cierpienia nad życiem nie powinno sie składać życzeń- wesołych, pogodnych. Dziś króluje śmierć. Dzis króluje bezmyślne okrucieństwo.
Dziś ponownie zabiją chłopczyka, ktorego ciało znaleziono w stawie. Dzis ponownie zwyrodnialec zabije trzyletniego Bartusia. Dzis ponownie kobieta zakopie swoje płaczące, nowonarodzone dziecko w ziemi. Dziś po raz drugi morderca udusi siedmioletnią dziewczynką uprzednio ją gwałcąc.
Golgota dzisiejszego dnia jest obok nas. Nie- tam, daleko, w Izraelu. Może obok Twojego domu, może obok Twojego miejsca pracy. Może codziennie przechodzisz obok golgoty naszych czasów. Może obok ciebie zabijają Chrystusa, małego, bezbronnego. Tego nowonarodzonego w Boże Narodzenie, którego połozyłeś kilka miesięty temu w żłóbku. Teraz nie widzisz że jest zabijany. Minął czas choinki i nie widzisz Wielkiego Piątku, nie widzisz Golgoty, choć mijasz ją codziennie. Może idziesz do kościoła, modlisz się, ale Twoje oczy sa ślepe.
Karmisz się perspektywą Zmartwychwstania, składasz zyczenia "Wesołych Świąt", ale to tylko coroczny rytuał. W Twojej duszy nadal będzie trwał Wielki Piątek, nawet w Niedzielę Zmartwychwstania... Bo Twoje oczy chcą byc ślepe, jak tych żołnierzy i kapłanów, którzy sami uwierzyli że "uczniowie wykradli ciało".
Dlatego nie składam Wam życzeń.  Jako życzenia- niech te słowa nie dotyczą Was. Otwórzcie oczy. Dziś, jutro, na zawsze.
piątek, 02 kwietnia 2010, loneliness77

Polecane wpisy

  • Schować się.....

    Coraz częściej myślę o tym jak chętnie schowałabym się przed światem. W kompletnej głuszy. Są takie miejsca w cywilizowanym świecie, gdzie- mimo wszystko- mozna

  • Koniec pewnego etapu.....

    Piję od ponad tygodnia, codziennie, szczęśliwie jestem na tyle przytomna aby pic kiedy już dziecko POSZŁO spać. Upijam się do nieprzytomności dzięki czemu zapom

  • Prawdy poszukiwanie

    Ten kto prawdę kocha, kto prawdy szuka nie powie nigdy "prawdę znam". Bo nie ma jednej prawdy. Prawd są miliony a kaźdy ma własną. Bo prawda zalezy od spojrzeni

Komentarze
2010/04/03 09:56:53
Mrok zapadł w Twoja duszę a przecież w Wielki Piątek rodzą się dzieci, rodzice przytulają do serca swoje pociechy,ludzie usmiechają się do siebie, świat nie jest aż tak okrutny jak piszesz.Świat i ludzie sa piękni.A krwawa ofiara jaką kiedyś ( około dwa tysiące lat temu) ludzie złozyli Bogu by mógł odpuszczać nasze grzechy nie moze przysłonić radości dnia codziennego. Miłośc nie rodzi się w mroku.Miłość i radość potrzebują światła.
-
Gość: Anna, *.ssp.dialog.net.pl
2010/04/03 15:54:43
Każdy ma swoją Golgotę Madziu. Każdy. Jestem o tym święcie przekonana. Nie jest to jednak ukrzyżowana nadzieja. I jest bardzo, bardzo wielu ludzi, którzy dostrzegają cierpienie innych. Świata jednak nie zbawisz. Życzę Ci Wesołych Świąt!
-
2010/04/06 17:36:49
nigdy nie zrozumiem czym moze sie kierowac osoba podnosząca rękę na niemowlę . Choroba psychiczna? jakies zaburzenia? Czy to tylko ja uwazam, ze dziecko jest tak krucha istotką na którą trzeba chuchać i dmuchać ? mam dośc tych doniesień o kolejnym nieszczęściu ...